História

Objavte míľniky našej jedinečnej histórie počnúc založením našej flotily rybích parníkov do dnešných nádherných reštaurácií! Môžete sa pohybovať tam a späť pomocou ovládacích bodov pod textom.

Naše nadšenie pre ryby

Keď Adolf Vinnen, Paul Barckhan, Wilhelm Oelze a Johann Friedrich Lampe podpísali chartu ráno 23. apríla 1896, keď založili „Deutsche Dampffischerei-Gesellschaft NORDSEE“, títo ďalekozrakí podnikatelia sa vydali na dobrodružstvo: Začínajúc 16 rybármi na varenie rýb Cieľom bolo priniesť to najlepšie z morí na taniere po celej krajine.

Prvý predajný pult bol otvorený v Brémach toho istého roku. O rok neskôr sa uvedie do prevádzky súkromný prístav. Vďaka ďalším fúziám v roku 1930 bola nadácia položená pre svoj vlastný silný rybársky priemysel. V roku 1955 sa už pobočková sieť rozrástla na 250 miest. Uvedením rýchlych reštaurácií NORDSEE v roku 1965 NORDSEE ukazuje svojho priekopníckeho ducha a ponúka úplne nový gastronomický koncept. Rok 2014 sa zameriava na budúcnosť značky: NORDSEE iniciuje strategickú preorientáciu spoločnosti. Zameriava sa na jasné umiestnenie značky medzi tradíciou, prirodzenosťou, čerstvosťou a inováciou.

Po viac ako 120 rokoch stále stojíme za neprestajnou vášňou, rešpektom a priekopníkom v zaobchádzaní s rybami a ich prípravou. Sme odborníci na ryby a každý deň ponúkame našim oceňovaným zákazníkom čerstvé a prírodné ryby. NORDSEE – Sme ryba.

Zdielanie